Almanca Kursu

Almanca KursuGünlerBaş.T.Bit.T.T. SaatKontenjan
ALMANCA A1CT-PZ18.07.202004.10.202080KAYIT OL
ALMANCA A2CT-PZ10.10.202013.12.202080KAYIT OL
ALMANCA A1SALI-PRŞ26.03.201930.05.201972KAPALI
ALMANCA A2SALI-PRŞ26.03.201930.05.201972KAPALI

***NOT:  ICON Akademi, Almanca Kursu için genel talep doğrultusunda ders saatleri de dahil olmak üzere program değişikliği yapma hakkını saklı tutar.

Almanca Kursu Ön Kayıt Formu

[recaptcha]

***NOT: Almanca Kursu için güncel program ve fiyat bilgilerine 0312 431 4426 ‘den ulaşabilirsiniz.

 

Almanca kursu muz,  uluslararası standartlara göre belirlenen 6 seviyeden oluşmaktadır. Her bir kurun sonunda eğitmenlerimiz tarafından yapılan seviye sınavlarında, başarılı olan öğrenciler, bir sonraki kura geçmeye hak kazanırlar ve Almanca düzeyini belgeleyen sertifikayı alırlar.

A1: Basit cümleleri anlayabilir ve kullanabilirsiniz. Gündelik hayata dair, kısa cümlelerle sorular sorabilir, kendinizi tanıtabilirsiniz.

A2: Günlük konuşma dilinde kullanılan deyimleri anlayabilir, rutin konularda bireylerle iletişime geçebilir, kendi yaşamınızla ilgili daha detaylı bilgiler verebilirsiniz.

B1: Basit cümleleri birbirine bağlayarak sorular sorabilir, bir konu üzerinde yorum yaparak görüşlerinizi anlatabilir, genel konuşmaları anlayabilir ve Almanca konuşulan ülkelere zorluk çekmeden seyahat edebilecek duruma gelebilirsiniz.

B2: Birçok konu üzerine detaylı bir şekilde konuşabilir, Almanca konuşan biriyle sohbeti rahat bir şekilde yürütebilir, okuduğunuz metini ana hatlarıyla anlayabilir ve yorumlayabilirsiniz.

C1: Kelime sıkıntısı çekmeden okuduğunuz detaylı ve uzun metinleri rahatlıkla anlayabilir, dili sosyal yaşamınızda, mesleğinizde etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.

C2: Yazılı, sözlü kaynakları takılmadan anlayabilir ve sunabilirsiniz. Okuduğunuz ve dinlediğiniz her şeyi net ifade edebilir ve doğru bir biçimde başkalarına aktarabilirsiniz.

Icon Akademi ailesi olarak, hedefinize giden yolda grup dersleri veya bire bir eğitimler sunmaktayız. Kursumuzun uyguladığı etkileşimli öğretme stratejileri sayesinde, Almanca’yı gündelik hayatta kullanarak, rahat iletişim kuracak düzeye gelebileceğinize inanıyoruz.

Almanca Kursu sonunda yapılan genel Almanca Kursu sınavları ile dinleme, konuşma, okuma, yazma ve gramer bilgileri, eğitmenlerimiz tarafından ölçülerek uluslararası standartlara göre kabul edilen yabancı dil seviyeleri belirlenmekte ve sertifikalandırılmaktadır. Devamsızlık ve disiplinsizlik haricinde başarısız olan öğrenciler için tekrar planlanmakta ve öğrencilerimizin başarısı sağlanmaktadır.

ICON Akademi’nin aynı zamanda bir Türkçe Öğretim Merkezi olması sebebiyle, kursumuza katılan öğrencilerimiz, sınıf aktivitelerinin dışında yabancı öğrencilerle birlikte pratik yapma imkânı elde ederek çok kültürlü ortamda farklı kültürleri öğrenebilirler.