Arapça YÖKDİL Kursu

ICON AKADEMİ ile Arapça YÖKDİL Kursu AVANTAJLARINI KAÇIRMAYIN!!!YÖKDİL ARAPÇA SINAVI

YÖKDİL Arapça Sınavı, ÖSYM tarafından uygulanan dil yeterlilik sınavlarına denkliği olan ve YÖK koordinatörlüğünde, Ankara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen bir okuma anlama sınavdır.

İlk olarak 9 Temmuz 2017 tarihinde başlatılan Arapça YÖKDİL sınavı yer yıl doçentlik başvurularına göre Yüksek Öğretim Kurulunun takvimine alınmıştır. YÖK’ün bu kararında, yapmış olduğu anketler neticesinde İngilizceden sonra en fazla talep görmüş olması da etkili olmuştur.

 Arapça YÖKDİL Kursunda ICON Akademi Farkı Nedir?

Arapça YÖKDİL kursu, kitap ve soru bankası bakımından başka hiçbir kurum ve kuruluşta mevcut olmayan özelliklere sahiptir. Önceki yıllardaki YDS Arapça alanında ispatlamış olduğu başarı ve deneyimleriyle ICON Akademi, Arapça YÖKDİL sınavı henüz ilan edilmeden önce tüm hazırlıklarını tamamlamış olup ve bu alanda ilk ve tek kurum olma özelliğini korumaktadır.

ICON Akademi’de sunulan kurs kapsamında, Arapçanın akademik dünyadaki özelliklerini de göz önüne alan ve İlahiyat, Tarih ve Dil Bölümlerini de kapsayan  “Sosyal ve Beşeri Bilimler” alanına uygun bir program takip edilecektir. Ele alınacak konulardan deneme testlerine varıncaya kadar söz konusu alanlara yönelik çalışmalar sürekli güncellenmekte ve yenilenmektedir.

ICON Akademi kadrosu ve deneyimiyle akademik sınav alanında ülkemizdeki öncü kurumlardan biri olduğu için mevcut seviyenizi aşağıda kısaca izah edilen Arapça YÖKDİL Kursumuz ile yükseltebileceksiniz.

ICON Akademi, daha önce başka kurumlar tarafından verilmeyen bir çok sınav için hazırlık kursları verdiğinden dolayı, yapılabilecek son dakika değişikliklerinde bile sistemini modifiye ederek optimum faydayı öğrencilerine kazandırma özelliğinden dolayı tercih nedenidir. Ancak, özellikle üniversiteler olmak üzere birçok kurumla olan anlaşmalarımızdan dolayı kontenjanlarımız oldukça sınırlıdır.

 Arapça YÖKDİL Kursunun içeriği nedir?

Genellikle YÖKDİL hazırlık programlarımız iki modülden oluşmaktadır:

  • Modül : Burada, gramerin ileri konularının özet olarak tekrarı, harf-i cerli fiiller üzerine çalışmalar, Arapça okumanın hızlandırılmasına dair çalışmalar, bağlaçlar ve edatlar üzerine çalışmalar ve sınavların kelime bilgisi üzerine çalışmalar yer alacaktır. Önemli bir kısmı özgün olmak üzere toplam 300 soru çözülmektedir. Eğer YDS’na girmediyseniz ya da girip de 40 ve altında puan aldıysanız bu modüle mutlaka devam etmelisiniz. Ayrıca her iki sınavın da zamana yönelik, hızlı okuma ve anlamaya yönelik olarak çalışılması gereken sınavlar olduğunu unutmayınız.
  • Modül:  Bu aşamada, metin okumalarının yanı sıra sınavdaki 9 soru türüne yönelik soru çözümleri yapılmakta ve soru çözme teknikleri üzerinde durulmaktadır. Bu bölümde yine önemli kısmı özgün olmak üzere toplam 500 kadar soru çözülmektedir. Programlarımız konusunda daha detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen bizimle irtibata geçiniz. Tel: 03124314426

Programlarımız

Arapça YÖK DİL KursuGünlerBaş.T.Bit.T.T. SaatKontenjan

NOT: Toplam saate, ayrıca gönderilecek video dersleri dahil edilmemiştir.

ÖN KAYIT

Kaydolmak İstediğiniz Kurs / Choose The Program:

[recaptcha]

***NOT: Güncel program ve fiyat bilgilerine 0312 431 4426 ‘den ulaşabilirsiniz.