ERASMUS +

Başarıyı Şansa Bırakmayın!

ERASMUS PLUS PROGRAMI

Erasmus Plus programı, Avrupa Birliği tarafından yurtdışında eğitim veya staj yapmak gibi alanlarda öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri için hazırlanmış bir uluslararası eğitim programdır. Erasmus, lise, lisan ve lisansüstü düzeyinde eğitim görmekte olan öğrencilere veya öğretim görevlilerine eğitimlerini veya görevlerini yurtdışındaki bir okulda veya üniversitede devam etme veya yabancı bir şirket veya kurumda staj yapma imkan tanır. Bu program akademik değişim ve staj programların yanı sıra iş ve spor alanında işbirliği projelerini de içermektedir.

ICON AKADEMİ ERASMUS HAZIRLIK KURSU

Erasmus programı başvurusunda sizden eğitim alacağınız dilde yeterlilik istenecektir. Özellikle İngilizce konuşan ülkelerdeki birçoğu üniversite, TOEFL, IELTS sınavından geçerli bir not sunmanızı isteyebilir. Diğer ülkelerin Erasmus programı için birçoğu üniversite Erasmus Dil Sınavını çoktan seçmeli veya dört temel beceriyi ölçerek yapmaktadır.

Icon Akademi Erasmus hazırlık kursu sizlere bu sınava en kısa sürede hedefinize ulaşacak şekilde her üniversitenin sınav formatına uygun şekilde hazırlamayı hedeflemektedir. 8-10 kişilik gruplarda deneyimli hocalarımız eşliğinde hem Erasmus sınavına yönelik eğitim alarak yurtdışında eğitim almaya bir adım daha yaklaşacaksınız hem de yurtdışında kalacağınız süre boyunca ihtiyacınız olan İngilizce konuşma becerisini kazanacaksınız.

 

ERASMUS + HAZIRLIK KURSU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir