Fransızca YDS Kursu

Sınava Yönelik Özel Taktik ve Stratejiler

İnteraktif Eğitim

Yanlış Seçenekleri Kısa Sürede Eleme

Icon Akademi, Fransızca YDS’de Türkiye markasıdır! Deneyimli kadromuz ile her dilde örgün ve online eğitimleri sizlere sunuyoruz. Öğrenci takip sistemi (SPL), özgün deneme sınavları, zengin kaynaklar, video ders desteği, sosyal medya destekli interaktif eğitim ve ders saatleri dışında desteklerimizle birlikte YDS’de başarının anahtarıyız. İngilizce, Arapça, Almanca ve Rusça dillerinde YDS Kurslarımıza ön kayıt yapabilir, detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

deneme sınavları
ücretsiz kaynaklar
profesyonel destek
özgün eğitim programları
profesyonel hocalar eğitimciler
ders saatleri dışında destek
seviyenize uygun homojen gruplar
öğrenci takip sistemi
online ders takip sistemi
ICON Akademide online veya örgün gruplar şeklinde verilen Fransızca YDS hazırlık programlarına başlamak için en az A2-B1 düzeylerinde Fransızca bilgisine sahip olmak gerekmektedir.

Daha önce Fransızca YDS sınavına girmemiş ve seviyesini tam olarak bilemeyen kursiyerler ICON Akademide ücretsiz olarak girecekleri seviye belirleme sınavı ile seviyelerini öğrenebilirler.

Fransızca  YDS’ye Kimler Girebilir?

  • KPSS’ye girecek adaylardan yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek isteyenler,
  • Yüksek Lisans programlarına başvuracak olanlar (lisans mezunları, lisans son sınıfta veya sondan bir önceki sınıfta okuyanlar)
  • Doçent, doktora ve sanatta yeterlilik program adayları,
  • Dil tazminatı almak isteyen kamu çalışanları,
  • Yurt dışı görev, atama vb. nedenlerle seviyesinin belirlenmesini isteyenler,
  • TUS veya DUS’a girecek adaylar,
  • Kamu personeli olmayıp dil seviyesini belirlemek isteyen üniversite veya yüksek okul mezunları.

ICON Fransızca YDS program içeriği

Örgün ve online olarak verilen program 2 bölümden oluşmaktadır:

  • BİRİNCİ BÖLÜM: Fransızca YDS Ön hazırlık
  • İKİNCİ BÖLÜM : Soru Çözüm ve Stratejileri

ICON Akademide alacağınız YDS hazırlık programında, gerekli olan tüm konular ders planına uygun olarak  tam ve zamanında işlenecektir. Alacağınız eğitimin birinci bölümünde; metin içerisinde öğreneceğiniz kelime düzeyindeki artış, ileri dilbilgisi kazanımlarına (zamanlar, pasivler, edatlar, bağlaçlar, ilgi cümleleri, vb)  sahip olabileceksiniz.

İkinci bölümde ise sınav stratejileri ile cümle tamamlama, Fransızca-Türkçe/Türkçe-Fransızca çeviri, paragraf tamamlama, cloze test, yakın anlamlı cümle vb. konularındaki eksikliklerinizi çok kısa süre içinde giderme şansına sahip olacaksınız.

Yine bu bölümde yapılacak 6 adet özgün deneme sınavı ile bireysel gelişim grafiğiniz (SPL) çıkarılarak, başarı durumunuz ve arzulanan düzeyde ilerleme kaydedip kaydetmediğiniz tespit edilmektedir. Eğer beklenenin altında bir ilerleme var ise Sınav Ölçme Değerlendirme birimimiz (ITC)  vasıtasıyla hocamız tarafından düzeltici tedbirler alınır ve bu suretle başarınız şansa bırakılmaz.

Bünyesinde verilen tüm programlarda olduğu gibi Fransızca YDS derslerimiz de alanında en iyi seviyeye gelmiş akademisyenler tarafından verilmektedir. Nitelikli ders saatlerinin dışında, ders dışındaki çalışmalarınızı da yakından takip edeceğinden hedeflediğinizin üzerinde puan getirmeniz bizim için şaşırtıcı olmayacaktır.

 Kurs esnasında kullanacağınız tüm kaynaklar ve deneme sınavlarımız ücretsiz olarak kurum tarafından karşılanmaktadır. Kursiyerimiz olmayıp da deneme sınavlarına dışarıdan katılmak isteyenler de ücreti mukabil bu hizmetlerimizden faydalanmaktadır. SPL’e tabi deneme sınavları hocalarımız tarafından hazırlanan tamamen özgün sorulardan oluşmaktadır. Gerekli görüldüğü durumlarda eski çıkmış sorular da ilave olarak kullanılmaktadır.

Almanca YDS hazırlık programı ile ilgili daha detaylı bilgi almak için 0312 431 4426 ’yı arayınız veya kurumumuzu ziyaret ediniz.

PROGRAMLARIMIZ

YDSGünlerBaş.T.Bit.T.T. SaatKontenjan
ONLİNE EYLÜL YDS HİAS-P21.05.202025.09.2020180KAYIT OL
ONLİNE EYLÜL YDS HİAS-P04.08.202025.09.202092KAYIT OL
ONLİNE NİSAN YDS HİAS-P05.11.201926.03.2020180KAPALI
ONLİNE NİSAN YDS HİAS-P07.01.202026.03.2020108KAPALI

YDSGünlerBaş.T.Bit.T.T. SaatKontenjan
EYLÜL YDS HİAS-P21.05.202025.09.2020180KAYIT OL
EYLÜL YDS HİAS-P04.08.202025.09.202092KAYIT OL
NİSAN YDS HİAS-P05.11.201926.03.2020180KAPALI
NİSAN YDS HİAS-P07.01.202026.03.2020108KAPALI

***NOT: Fransızca YDS Kursu ile alakalı güncel program ve fiyat bilgilerine 0312 431 4426 ‘den ulaşabilirsiniz. ICON Akademi, genel talep doğrultusunda ders saatleri de dahil olmak üzere program değişikliği yapma hakkını saklı tutar.

Fransızca YDS ve KPDS Soru Bankası

ÖN KAYIT

Kaydolmak İstediğiniz Kurs / Choose The Program:

[recaptcha]

***NOT: Güncel program ve fiyat bilgilerine 0312 431 4426 ‘den ulaşabilirsiniz.