GMAT KURSU

gmat kursu

ICON Garantisiyle Farkı Hissedin!
GMAT kursu öğrencinin seviyesine göre düzenlenebilmektedir.

GMAT eğitimi alanında uzman öğretmenler tarafından özel ders ya da VIP gruplar şeklinde uygun fiyatlarla verilmektedir. Detaylı bilgi için ön kayıt formumuzu doldurabilirsiniz. 

GMAT

GMAT (Graduate Management Admission Test), çoğu ABD üniversiteleri olmak üzere Kanada, İngiltere, Avustralya gibi eğitim dili İngilizce olan üniversitelerde işletme, pazarlama, finans gibi alanlarda yüksek lisans, MBA veya doktora programlarına başvurabilmeleri için öğrencilerin girmesi gereken akademik bir sınavdır. Aynı şekilde Türkiye’deki birçok üniversite de ALES sınavı yerine yüksek lisans ve doktora başvuruları için GMAT sınavından puan istenmektedir. MBA tarafından düzenlenen GMAT sınavın amacı sayısal, sözel ve analitik problem çözme yeteneği, İngilizceyi kullanabilme ve okuma anlama seviyesini ölçmektir. Bu sınavda  tüm sorular bilgisayar karşısında cevaplanmaktadır.

ICON Akademide Verilen GMAT Hazırlık Kurslarının Ayrıcalıkları Nelerdir?

ICON Akademide kursiyerler, en kısa sürede en yüksek hedef puana ulaşacak şekilde hazırlanır ve sınav stratejileri ve tekniklerine yönelik eğitim alır. Bu bağlamda;

  • Kişiye özel özgün programları,
  • Seviyenize uygun homojen VIP grupları,
  • Zengin kaynaklar ve ücretsiz deneme sınavları
  • En profesyonel yabancı hocaları,
  • Profesyonel Destek ve Danışmanlık hizmetleri,
  • Ders saatleri dışında hoca desteği ve de,
  • cazip ücretleri ile GMAT hazırlık kursları içinde en çok tercih edilen kurumdur.

GMAT Sınavına Nasıl Başvurulur?

GMAT sınav başvuruları online olarak https://www.mba.com/global sitesinden yapılmaktadır.

GMAT sınavı her yıl çok sık yapılan bir sınavdır, dolayısıyla sınava katılacak öğrenciler aynı sene içerisinde sınava birden fazla girebilirler ve sınav sonucu 5 yıl geçerlidir. 

GMAT Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

GMAT sınav sonrası, sözel ve sayısal bölüm için resmi olmayan sınav sonuçlarınızı sınav merkezinde görebilirsiniz. Resmi sınav sonucunuza ise 20 gün içinde Pearson VUE tarafından size gönderilecek olan email yoluyla ulaşabilirsiniz. Sınav sonucunuzu www.mba.com/mygmat sitesinden online olarak görüntüleyebilir veya indirip yazdırabilirsiniz.

GMAT Sınav Formatı

Sınav sözel, sayısal ve kompozisyon olmak üzere üç ana bölümden oluşmaktadır. GMAT sınavında sınav süresince doğru cevap verdikçe daha zor sorular ve yanlış cevap verdikçe daha kolay sorular GMAT soru bankasından otomatik olarak seçilecek ve ekranda görüntülenecektir. Sınav sonucu doğru yanlış cevap sayısına ve soruların zorluk derecesine göre değerlendirilmektedir. Bilgisayar sisteminde herhangi bir soru ya da bölümü geçtikten sonra tekrar geri dönme imkânı bulunmamaktadır. Bu sınavın puanlaması 200 ile 800 aralığında olmaktadır. Üniversitelerin öğrenci alımlarında en az 600 ve üzeri bir sonuç istenilmektedir.

gmat sınav formatı

Faydalı linkler:

http://www.crack-gmat.com/

https://www.beatthegmat.com/mba/resources

www.gmac.com

www.ets.org

www.topmba.com

https://www.manyagroup.com/free-gmat-practice-test

https://www.mba.com/global/frequently-asked-questions/gmat-scores-and-score-reports.aspx#question1

PROGRAMLARIMIZ


ÖN KAYIT

Kaydolmak İstediğiniz Kurs / Choose The Program:

[recaptcha]

***NOT: Gmat Kursu güncel program ve fiyat bilgilerine 0312 431 4426 ‘den ulaşabilirsiniz.

GMAT KURSU