IELTS Kursu

ielts kursu

Başarıyı Şansa Bırakmayın!

IELTS kursu öğrencinin seviyesine göre  düzenlenebilmektedir. Hocalarımız alanlarında uzman, öğrenciyi sınava en iyi şekilde hazırlayan, özel teknik ve stratejilerle puan arttıracak kalıplarla öğrenciyi başarıya ulaştıran, profesyonel hocalardır.

IELTS

IELTS, British Council ve IDP kurumları tarafından düzenlenen Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavıdır ve İngilizcenin resmi veya eğitim dili olduğu ülkelerde eğitim almak veya çalışmak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliğini değerlendirmek amacıyla yapılır. 2013 yılından itibaren IELTS sınav sonuçları doktora başvurularında kabul edilmemektedir. Doktora yapmak isteyenlerin TOEFL ya da YDS sonuç belgeleri olması gerekmektedir. Yüksek lisans için geçerlilik durumunu ilgili üniversite belirlemektedir. IELTS puanı 2 yıl geçerlidir ve aday aynı yıl içerisinde istediği kadar sınava girebilir. IELTS sınavı takvimi için tıklayınız : https://www.icondilakademisi.com/2017-ielts-sinav-takvimi

ICON Akademide Verilen IELTS Hazırlık Kurslarının Ayrıcalıkları Nelerdir?

ICON Akademide kursiyerlerin bazı özel yöntemlerle eksiklikleri belirlendikten sonra, sınav stratejileri ve tekniklerine yönelik akademik dil bilgisi, kelime bilgisi, dinleme, okuma, konuşma ve yazma konularında gerekli eğitimler verilerek en kısa sürede en fazla puan almaları sağlanır. Bununla birlikte;

  • Öğrenci seviyesine göre oluşturulan homojen VIP grupları,
  • Akıllı tahta ve bilgisayar destekli sınıfları,
  • Özgün programları,
  • Zengin kaynaklar ve ücretsiz deneme sınavları,
  • Sınav stratejileri ve soru türüne göre teknikleri,
  • En profesyonel yabancı hocaları,
  • Profesyonel destek ve danışmanlık hizmetleri,
  • Ders saatleri dışında hoca desteği ve de,
  • Cazip ücretleri ile IELTS hazırlık kursları içinde en çok tercih edilen kurumdur.

Ielts Kursu Sınav Seçenekleri ve İçeriği

Akademik ve Genel olmak üzere IELTS sınavı iki modülden oluşmaktadır.  Adaylar, eğitim ve profesyonel hedeflerine ve kendilerinden istenilen vize taleplerine göre hangi sınava gireceklerine karar verirler. Akademik IELTS eğitim ve çalışma amacına ve Genel IELTS bazı ülkelerde yerleşmek isteyenler için yapılmış olan sınavdır. Her iki sınav da konuşma, okuma, yazma ve dinleme becerilerini değerlendiren dört bölümden oluşur. Dinleme ve konuşma bölümlerinin soruları Akademik ve Genel modüller için aynıdır, ancak okuma ve yazma bölümleri farklıdır. Her iki testin toplam süresi 2 saat 45 dakikadır. Adaylar sırasıyla Listening, Reading ve Writing bölümlerinin sorularını cevaplarlar – bu bölümler bir gün içinde tamamlanmalıdır. Speaking testi, test merkezinin uygunluğuna bağlı olarak diğer testlerden yedi gün önce veya sonra alınabilir.

ielts kursu

***NOT: UKVI IELTS ve IELTS Life Skills sınavları da 6 Nisan 2015 tarihinden itibaren uygulanmaya başlamıştır. Bu sınavlar Akademik ve Genel IELTS sınavından tamamen farklıdır ve A1, A2 ve B1 seviyelerinde yapılmaktadır. Vize ve göçmenlik başvurusunda adayın İngilizce konuşma ve dinleme yeteneği bu sınav kapsamında değerlendirilir.

IELTS Sınavına Nasıl Başvurulur?

IELTS sınav başvuruları online olarak https://www.britishcouncil.org.tr/ veya http://idpieltsturkey.com/tr/ sitesinden yapılmaktadır. Kayıt esnasında Nüfus cüzdanınız veya pasaportunuzun taramasını online kayıt sistemine yüklemeniz gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT: Kimlik belgenizde fotoğrafınızın çok eski olmamasına ve Pasaportunuzun geçerlilik süresine özellikle dikkat ediniz. 

IELTS Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

Sınav sonuçları sınavdan sonraki 13 ncü gün internet üzerinden açıklanmaktadır. Sınav sonuç belgeniz, sonuçlar açıklandığı gün verdiğiniz adreslere postalanmaktadır.

Sınav Değerlendirmesi

IELTS adayları, sınavın dört bileşeni için ayrı not alırlar. Bu notların ortalaması genel sınav notunu oluşturur. Bileşenlerin her biri, belirli bir beceri üzerine yoğunlaşmak için özenle tasarlanmıştır. IELTS Sınavında kalma ya da geçme yoktur. Bunun yerine tüm sonuçlar 9 puan üzerinden değerlendirilir. Adaylara genel bir not verilmesinin yanı sıra, girdikleri Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma bölümlerinin her biri için ayrıca not verilmektedir.

Türkiye’deki IELTS Sınav Merkezleri

British Council’in Türkiye’deki IELTS sınavının merkezi Istanbul’da olup tüm başvuru işlemleri bu merkez tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu sınav Türkiye’nin toplam 5 ilinde yapılmaktadır: Istanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Antalya. IDP IELTS sınavı ise Kayseri ve Bursa da düzenlenmektedir.

Sınav için en az 1 ay öncesinden başvuru yapmanız gerekmektedir, çünkü bazı yoğun dönemlerde kayıtlarda ilk gelen ilk hizmet alır kuralı çerçevesinde hareket edilmektedir.              

Faydalı Linkler

http://www.britishcouncil.org.tr/

http://idpieltsturkey.com/

http://www.ieltshelpnow.com/

www.IELTS.org

http://ieltsliz.com/useful-websites-and-resources-for-ielts/

www.ieltsbuddy.com

www.ihlondon.com/blog/posts/2014/all-about-ielts/

ielts-simon.com / www.dcielts.com

http://ieltsonline.com.au/

http://www.ielts-blog.com/

http://www.examenglish.com/TOEFL/toefl_listening.htm

PROGRAMLARIMIZ

IDGünBaş. T.Bit. T.Top. SaatKontenjan
IELTSCT-PZ27.04.201923.06.2019
70KAPALI
IELTSCT-PZ15.06.201918.08.2019
70KAPALI
IELTSCT-PZ24.08.201920.10.2019
70KAPALI
IELTSCT-PZ26.10.201922.12.2019
70KAPALI

***NOT: IELTS Kursu ile alakalı güncel program ve fiyat bilgilerine 0312 431 4426 ‘den ulaşabilirsiniz.


ÖN KAYIT

Kaydolmak İstediğiniz Kurs / Choose The Program:

[recaptcha]

***NOT: Ielts Kursu için güncel program ve fiyat bilgilerine 0312 431 4426 ‘den ulaşabilirsiniz.