TÖMER


Tömer

 

TÖMER, yabancı uyruklu öğrencilere yönelik Türkçe öğretim programıdır. Yabancı uyruklu öğrencilerin eğitim dili Türkçe olan üniversitelerde Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora programlarına katılabilmeleri için en az B2 seviyesine kadar eğitim almaları gerekmektedir. Her üniversite kendi bünyesinde Türkçe Yeterlik Sınavını düzenlemektedir. ICON TÖMER’de Türkçe dersi alan yabancı uyruklu öğrenciler bu sınavlara girerek hazırlık sınıflarından muaf olabilecekleri gibi, Türkçe bilgilerini sertifikalandırarak iş başvurularında da kullanabilmektedirler.

ICON AKADEMİ, Milli Eğitim Bakanlığı’nın izniyle 2004 yılında kurulan ve YÖS CLUB tarafından desteklenen bir Türkçe Öğretim Merkezidir.

ICON AKADEMİ, kurslarında dersler, Türkçe’nin yabancı dil olarak öğretilmesinde uzmanlaşmış öğretim görevlileri tarafından sürdürülmekte ve derslerde alanında uzman yazarların hazırladığı yayınlardan yararlanılmaktadır.

ICON AKADEMİ, kurslarına katılan yabancı uyruklular Türkçe Öğretim Merkezi kurslarımıza ön kayıt yaptırarak, kurumumuzdan kendilerine verilen “Öğrenci Belgesi” ile İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne başvurarak kurs süresi boyunca “Oturma İzni” (Residence Permit) alabilmektedirler.

Türkçe Öğretim Programımızda,

  • Dinleme- Okuma Anlama
    • Konuşma (Karşılıklı Konuşma-Sözlü Anlatım)
    • Yazma (Yazılı Anlatım)
    • Dil Bilgisi olmak üzere temel dil becerisinin eşit ağırlıklı olarak geliştirilmesine dayalıdır.

Kursun bitiminde ise başarılı olan kursiyerler “Türkçe Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazanmaktadırlar. Ayrıca ICON TÖMER kursunu bitiren kursiyerler talep üzere Hacettepe Üniversitesi tarafından yapılan sınava katılıp tüm üniversitelerde geçerli olan Hacettepe TÖMER sertifikası alma şansına da sahip olabilmektedirler.

Kurslarımız Başlangıç, Orta ve İleri olmak üzere 3 seviyeden oluşup CEFR (Avrupa Dil Çerçevesi) kriterlerine uygun olarak verilmektedir.

Tömer Kursu

PROGRAMLARIMIZ

IDGünBaş. TarihiBit. TarihiTop. Sa.Kontenjan
TÖMERPt-S-Ç-P01.10.201829.03.2019384KAPALI