TSK Dinleme

(GENEL DİL SINAVI)

tsk dinleme sınavı

TSK IDGÜNLERBAŞ. TARİHİBİT. TARİHİT. SAATKONTENJAN

***NOT: Güncel program ve fiyat bilgilerine 0312 431 4426 ‘den ulaşabilirsiniz.

 

NOT 1: Kurs döneminde zorunlu nedenlerle tatil edilen günler kurs idaresi tarafından belirlenecek başka bir tarihte telafi edilir.

NOT 2: Grupların güncel kontenjan durumları için arayınız.

ICON AKADEMİDE UYGULANACAK TSK DİNLEME SINAVI KURS PROGRAMI NASIL OLACAK?

Şu anki sınav formatına birebir uygun materyal bulmak pek mümkün olmadığından sınava katılanlar bu sınava hazırlık programı veren kurs bulsalar bile bu kurslardaki eğitici personelin sınavın içeriğini tam olarak bilememelerinden ve kullanılan soru ve kaynakların yetersizliğinden yakınmaktadırlar. İşte bunun bilinciyle yola çıkan Icon Akademi, uzun yıllar süren çalışmalar sonucu diğer kurslarda bulunmayan bir soru bankası oluşturmuştur.

Özgün deneme sınavları native speaker (Amerikan ve İngiliz) hocalara Icon Akademi stüdyolarında kayıt ettirilerek eşsiz bir kaynak sağlanmıştır. Her dönem mevcut sınavlarımıza yenisi eklenmek suretiyle arşivimiz zenginleştirilmektedir. Dersler sınıfta, deneme sınavları ise mutlaka laboratuvar ortamında yapılmaktadır.

Icon Akademi’de Tsk dinleme kursuna katılacak öğrencilerimizin sistematik bir şekilde, her bir soru türündeki anlatıma ilave olarak, düzenli olarak yapılan özgün deneme sınavlarıyla gelişim grafikleri (SPL) çıkartılmakta ve geri besleme yapılmaktadır.

ICON Akademi gerek uluslarası eğitim çalışmaları, gerekse başta Hacettepe Üniversitesi, ODTÜ, Bilkent Üniversitesi olmak üzere ikili çalışmaları ve eğitim işbirliği ile çizgisini hep en yukarıda tutmuş bir kurum olarak ön plana çıkmaktadır.

Kursumuzda, yurt dışından  gelen İngilizce öğretmenlerine yönelik ITTP (ICON Teachers Training Program) sertifika programında “How to teach listening” ve “How to use technology in teaching listening” konuları ICON Akademinin özel sektördeki dil kurslarının içerisinde ne denli yol alınabileceğinin örneğidir. Sınırsız DİNLEME kaynakları, bilgisayar destekli modern sınıflarda özellikle yabancı öğretmenlerle yapılacak derslerde öğrencilerin ;

  1. Her bir soru türüne uygun olarak dinlediği cümle, karşılıklı konuşma veya metnin konusunu anlayabilecek,
  2. Konuşulan kısmın ana fikrini bulabilecek,
  3. Metinde geçen ayrıntıları yakalayabilecek,
  4. Dinlenilen  cümlenin gramer yönünden yapısını, özelliklerini fark edip, eşanlam oluşturabilecek cümle yapılarını kavrayabilecek,
  5. Dinlediği karmaşık konuşmalarda veya metinde anlamını bilmediği sözcük veya sözcük grupları geçmesine rağmen doğru tahmin edebilecek,
  6. Ve dinledikten sonra okuması gereken şıkları çok hızlı ve doğru okuma teknikleriyle tarayıp doğru cevabı en kısa sürede bularak bir sonraki soruya hazır olabilecek seviyeye gelmeleri esasına göre dersler işlenmektedir.

Tsk dinleme sınavı hazırlık kursunun ilk bölümlerinde cümle dinlemeler üzerinde yoğunlaşılıp daha sonra kısadan uzuna kadar değişen diyaloglar, en sonunda da yine farklı uzunluklarda konferans (lecture) metinleri dinleme becerileri artırılmaktadır.

KURSA KAYIT OLMAYANLAR DA DENEME SINAVLARINA GİREBİLİR Mİ?

Icon Akademi tarafından hazırlanan deneme sınavlarına kursa kayıtlı olmayanlar da, askeri kimliklerini ibraz etmek ve ücretini yatırmak koşuluyla katılabilirler. Sınava katılan herkes o sınavın geri beslemesine de ücretsiz olarak katılabilirler. Ancak öğrencilerin kurs süresince gelişimini gösteren grafik dökümleri (SPL-Student Progress Log) sadece kursiyerler için tutulur ve paylaşılır, haricen sınava katılanların SPL kayıtları için en az iki sınava katılmaları zorunludur.

DERSLER İNGİLİZCE Mİ, TÜRKÇE Mİ ANLATILACAK?

Icon Akademi’de sunulan bu programın diğerlerinden farklarından biri de Eğitimin tamamen İngilizce olarak verilmesidir.  Dinleme geliştirmenin en iyi yolu, en yoğun bir şekilde zihni meşgul etmektir. Sınava hazırlanan kişilerin en büyük yanılgısı, dinleme sınavına sadece dinleyerek hazırlanmalarıdır. Halbu ki dinleme (listening), özellikle konuşma (speaking) becerisiyle birlikte yürütüldüğünde bir bütünlük oluşturmakta ve anlam kazanmaktadır. Genel İngilizce sınıflarındaki temel eğitimlerde, arzu edilen konuşma katılım yüzdesi  öğretmen için %30, öğrenci için %70 iken; dinleme sınavı hazırlık programımızda bu durum tam tersi olup öğretmen için yaklaşık %70, öğrenci için %30 şeklindedir.

Ayrıca Genel Dil Sınavında soru bukletlerinde yer alan cevap seçeneklerinin de uzunlukları dikkate alındığında bunun bir de okumu (reading) boyutu olduğu unutulmamalıdır. Çalışmalarımızda ve deneme sınavlarında yer alan metinlerin ve seçeneklerin bilinçli olarak uzun tutulmasındaki amaç soruyu zorlaştırmak değil, anlayarak hızlı okumayı geliştirmek ve konsantrasyon düşmesini önlemektir.

ICON AKADEMİNİN KANITLANMIŞ BAŞARILARI VAR MIDIR?

Icon Akademi, TSK’dan İngilizce Öğretmeni olarak emekli olmuş Sayın Muammer ÇAM tarafından kurulmuş ve Genel Kurmay Başkanlığı tarafından akredite olmuştur.  Şu ana kadar daimi görev ve geçici görevlere sayısız personel göndermiş olmanın gururunu yaşamaktayız.

Kursumuzdan faydalanan hiçbir personelin kimliği kamuoyuyla kesinlikle paylaşılmamaktadır, reklam amaçlı kullanılmamaktadır.

Tsk Dinleme