ydt hazırlık kursu

ICON Akademide Verilen YDT Hazırlık Kurslarının Özellikleri Nelerdir?

Daha önce LYS-5 olarak bilinen, ancak 2017-2018 Eğitim Öğretim Döneminde değiştirilen Yabancı Dil Testi, ICON Akademinin seçkin kadrosu tarafından büyük bir titizlikle hazırlanan özgün program şeklinde uygulanmaktadır.

Kariyerlerine yabancı dil alanında devam etmek isteyen üniversite adayları YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı)’de yabancı dil (YDT)’den önce birinci aşama olan Temel Yeterlilik Sınavı (TYT)’na da girmeleri gerekmektedir.  Kurumumuzda öğrencilerimizin yabancı dil yanında alan sınavlarına da ciddi bir şekilde hazırlık desteği yer almaktadır. Hem dil hem alan derslerinde kullanılan tüm kaynaklar öğrencilerimize ücretsiz verilmektedir.

Sınav hazırlık programlarında en çok yapılan hata kurs müfredatlarının büyük çoğunluğunun gramer ile doldurulmuş olmasıdır. Halbuki tek başına gramer bilgisi çok iyi düzeyde kelime bilgisi ve okuma anlama becerisiyle desteklenmeden sınavlarda hiçbir anlam ifade etmez. Düzenli olarak yapılan deneme sınavları ve soru çözüm teknikleri de eğitimlerimizin olmazsa olmazlarıdır. Öğrencilerin gelişimlerindeki artış Öğrenci Değerlendirme Takip sistemimiz (SPL)’e günü gününe işlenmektedir. Hem SPL hem de devamsızlık bilgisi öğrenci velisi ile paylaşılmaktadır.

11,12 nci sınıf Lise öğrencileriyle mezun öğrencilerin katılabileceği dersler hafta içi-hafta sonu şeklinde uygulanmaktadır.  Hiçbir yerde bulamayacakları nitelikte eğitimden yararlanan öğrencilerimiz hayal ettikleri üniversitelerde hedefledikleri bölümlere kolaylıkla ulaşabilmektedirler.

ICON Akademi  YDT Eğitmenleri

Öğretmenlerimizin tamamı akademik sınav hazırlık programlarında uzmanlaşmış, kitap yazarı ve ortalama 20 yıllık deneyime sahip olup ICON Akademinin kriterlerine göre seçilen alanlarında en iyi kişilerdir. Dolayısıyla yüksek seviyede bilgi ve deneyimin yanında  bilgisini aktarabilen, öğrenci iletişimi güçlü, dersi sevdiren, ders dışında da öğrenciyi takip edebilen, kendisini işine adamış eğitim kadromuz ICON Akademinin en çok tercih edilme nedenidir.

 

Bir öğrencinin yabancı dile yatkınlığı ne kadar fazla olursa olsun, gireceği sınavın kendi mecrasında yer alan ayırt edici özelliklerine o öğrenci vakıf olmadığı sürece başarıya ulaşması çok zordur. Öğrencinin sürekli İngilizce kitap, dergi okuması, film izlemesi, yabancı şarkılar dinlemesi, internet sohbetlerinde çok zaman geçirmesi diğer arkadaşlarına göre bir artı değer olsa da sınavda başarılı olması için yetmeyebilir. Bu nedenle o sınavın özelliklerini, soruların ruhunu bilen, o soruları hazırlayanların penceresinden bakabilen (cognitive skilled) ve öğrencilerin anlama derecelerini (ellicitation) kontrol edebilen eğitmenler nezaretinde hazırlık yapmaları daha garantici bir yaklaşım olacaktır. Bu yatkınlıkta bulunan öğrencilerin herhangi bir üniversite yerine Boğaziçi, ODTÜ, Bilkent, Hacettepe gibi üniversitelere girmelerini sağlamak ancak bu şekilde mümkündür.


PROGRAMLARIMIZ

YDTGünlerBaş.T.Bit.T.T. SaatKontenjan
YKSCT-ÇRŞ-C-PZ19.09.202018.06.20211020KAYIT OL
YKSCT-ÇRŞ-C-PZ21.09.201915.06.2020828DOLU

***NOT: Programın gün ve saatleri öğrencilerin durumuna göre esnek olabilmektedir. 

YDT Kursu ile alakalı güncel program ve fiyat bilgilerine 0312 431 4426 ‘den ulaşabilirsiniz. ICON Akademi, genel talep doğrultusunda ders saatleri de dahil olmak üzere program değişikliği yapma hakkını saklı tutar.


ÖN KAYIT

Kaydolmak İstediğiniz Kurs / Choose The Program:

[recaptcha]

***NOT: Güncel program ve fiyat bilgilerine 0312 431 4426 ‘den ulaşabilirsiniz. 

YDT KURSU

2018 YDT Hazırlık Kursu!

YDT Kursu için tek adres!

 

deneme sınavları
ücretsiz kaynaklar
profesyonel destek
özgün eğitim programları
profesyonel hocalar eğitimciler
ders saatleri dışında destek
seviyenize uygun homojen gruplar
öğrenci takip sistemi
online ders takip sistemi

ESKİ ÖĞRENCİLERİMİZİN GÖRÜŞLERİ

Burak Y.

11 nci sınıfa kadar üniversite sınavına TM’den girecek şekilde kendimi kurmuştum. Bir arkadaşımın  önerisiyle fikir değiştirdim. Eskişehirde Çalışma Ekonomisi ya da İşletme okuyacağıma Ankara’da İngiliz Dili Edebiyatı okurum dedim ve o arkadaşımın gittiği Icon akademiye 1 ay sonra ben de katıldım. Muammer hocamın, Ahmet hocamın ve Gohar hocamın emeklerinin karşılığını ödeyemem. Merve’yle Meral ablanın da hakkı çok. Arkadaşım ODTÜ İngilizce öğretmenliğine ben Gazi İngiliz Dili ve Edebiyatına başladık. Teşekkürler.

 

Elif G.

Ben annem de İngilizce öğretmeni olduğu için onunda yönlendirmesiyle  Lisede dil seçtim. Okulumdaki İngilizce hocası kesinlikle kurslara gitmemizi istemedi. Çünkü okulun kendi kursları vardı. Annem okuldaki kurslardan verim alamayacağımı, aynı hocanın aynı anlatımlarını tekrar tekrar duymamın pek fayda getirmeyeceğini düşünerek kurs almamı istedi. Evde anneden babadan da hoca olmuyor. Ankarada  eleye eleye üç kurstan en iyisi olduğunu düşündüğümüz icon dilde karar kıldık. Butik bir kurs olması, girişteki kayıt masasındaki ablaların aşırı ilgisi, temizlik ve düzeni, bir de önceki başarıları bize daha fazla güven verdi. Kurs başladıktan sonra bir süre sonra Allahım dedim esir kampındamıyım? Ama baktım ki diğer arkadaşlar hiç rahatsız olmuyor, herhalde bende arıza dedim. Rahata alışmışız demekki. Sonra bir asıldım, bir asıldım. Çünkü gurur yaptım abi. Benim başım kel mi? Velhasılı kelam (bunun İngilizcesini öğretmediler) mutlu son: Hacettepe Mütercim-Tercümanlık.

Sadece şunu söylemek istiyorum. Kendi okulunuzdaki kursla, milli eğitim kafasıyla, evdeki anayla-babayla bu iş olmaz. Gittiğinizde farkı göreceksiniz. ICON candır.

 

Serap S.

Lisedeki İngilizce hocamız Müge hocayı rol model aldığım için İngilizce öğretmeni olmak istedim. İnternetten araştırdım ve İCON yabancı dil kursunu seçtim. Sağolsunlar benim gibi birini bile 1 sene boyunca çektiler☺  Ama ben de onlara ODTÜ yü kazanarak karşılık verdim. Okul bitince işim hazır değil mi Muammer hocam☺