Grammar For All’un Özellikleri

Grammar For All ; YDS, YÖKDİL, YKS-DİL Proficiency sınavlarına hazırlananlar için temel kaynak, lise ve üniversite öğrencileri için destek materyali, İngilizce öğretmenleri için de anlatım farklılığı nedeniyle alternatif döküman niteliği taşımaktadır. Kitabımızın öne çıkan bazı önemli özellikleri şunlardır;

  • En karmaşık konular bile diğer kitaplara göre daha basit ve anlaşılır bir dille açıklanmış ve bolca örneklendirilmiştir.
  • Zihinde uzun süre kalmasını sağlayacak görsel (semboller, akış diyagramları, tablolar vs.) kullanılmıştır.
  • Sadece gramer kitaplarında geçtiği düşünülen konuların gerçek yaşamda karşılaşılacak gazete, dergi haberleri ve bilimsel makalelerde nasıl yer aldığı ¨Metin İçinde Kullanımı¨ başlığıyla ünite sonlarında vurgulanmıştır.
  • Ayrıca bu sayfalardaki konular yazar tarafından resmedilerek gramer anlatımları daha keyifli hale getirilmiştir.
  • Bol miktarda alıştırmaları ve konu testleri ile anlatılan konular pekiştirilmiştir.

Bununla birlikte sadece gramer çalışmak dil becerisi kazanmada tek başına yeterli olmayacaktır. Dolayısıyla bu kitapla birlikte yanda görmüş olduğunuz VOCABULARY FOR ALL, hem kelime ihtiyacınızı gidermek hem de okumak – anlama çalışmaları yapmak için ideal bir kaynaktır.

İlgisiz konular ve sıkıcı cümleler yerine özellikle günlük yaşamda işe yarayacak örneklere yer verilmesi sayesinde, ihtiyacınız olan akademik sınav puanına kolaylıkla ulaşmanın ötesinde; konuşma, dinleme, yazma becerilerinizde de muazzam bir artışı hemen fark edeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir