HAKKIMIZDA

2004 yılında yabancı dil konusunda en iyi eğitimi sunmak amacıyla kurulmuş olan ICON Akademi, her yıl birçok kişi ve kuruma aynı standart ve kalite anlayışıyla hizmet vermektedir. ICON Akademide uygulanan eğitim tekniği, ülkemizde kullanılan geleneksel eğitim metotlarından farklı bazı özellikler taşımaktadır ki bu da ICON’u kuruluşundan buyana çok kısa bir süre içerisinde hak ettiği yere süratle getirmeye yetmiştir.

Başta İNGİLİZCE ve ARAPÇA dillerinde  olmak üzere YDS ve YÖKDİL kurslarında vermiş olduğu online ve örgün eğitimlerde kendi özgün ders programını ve kendi yayınlarını kullanan kurslar arasında en fazla tercih edilen ICON Akademi, uzun deneyimler sonucu oluşturduğu bu çizgiyi ve kendisine duyulan güveni korumak için her yıl kendisini yenilemektedir. Bu doğrultuda sürekli;

  • yayınların güncellemesi,
  • soru bankasının büyütülmesi ve site üzerinden paylaşılması,
  • deneme sınavlarının gerçek seviyeyi yansıtacak şekilde tutulması,
  • öğrenci takip sisteminin (SPL) icrası,
  • eğitici personel donanımları,
  • ve eğitim kalite standartlarında tavizsiz, koşulsuz ve zaman mefhumu gözetmeksizin her türlü fedakarlığı yapmaktadır.

TOEFL,IELTS, Proficiency, SAT gibi akademik sınav hazırlık kurslarında ise sabit bir program, standart bir şekilde uygulanmayıp, daha küçük sayıda, ortalama 4 kişilik gruplarda sınıflar oluşturulduğundan öğrencinin eksik olan bilgi ve beceri konularına ağırlık verilerek eğitim mümkün olan en kısa sürede tamamlanmaktadır. Bu alanlardaki kurum başarısı %95’tir.

Bunların dışında Genel İngilizce, Arapça, Almanca, Çince dillerinde kitle eğitim modeli yerine konuşma ve anlama becerilerini ön plana çıkaran, daha özel sınıflarda verilen, sonuç odaklı eğitimlerle bu alandaki ihtiyaca layıkıyla cevap vermektedir.

Sonuç itibariyle; “En azı alma, en çoğu verme” felsefesiyle yola çıkan ICON Akademi, alanında uluslararası bir marka olma yolunda emin adımlarla yürümektedir.