Uzaktan yds kursunda öğretmen ile öğrenci özel bir sistem üzerinden derslere bağlanmaktadır ve eğitim süresi boyunca tüm dersler canlı olarak bu sistem üzerinden gerçekleştirilmektedir. Dersler interaktif olarak işlenmektedir.

Uzaktan yds kursunda derslerin işlenişi senkrondur.

Senkron kurslarda daha önceden kararlaştırılan gün ve saatte kursiyerler bilgisayar başında bulunur ve sanal bir sınıfta sınıf arkadaşları ve öğretmeni ile bir araya gelir.
Sanal sınıf ortamında yapılan derslerde öğrenci hem öğretmeni dinler, öğretmeni ve tahtayı görür hem de öğretmen ile diğer öğrencilere soru sorabilir. Senkron eğitim sistemi zaman bağımsız olmasa da mekan bağımsızdır. Dünyanın farklı yerlerindeki kursiyerler, aynı anda sanal bir sınıfta bir araya gelir ve derse katılım sağlar.

Canlı ders videolarının kayda alınması sebebiyle asenkron eğitim de verilmektedir. Asenkron eğitim hem zaman hem mekan bağımsız olarak adlandırılabilen uzaktan eğitim türüdür.Size açık olan uzaktan yds derslerini istediğiniz gün ve saatte girip takip edebilirsiniz. Tekrar girdiğinizde kaldığınız yerden devam edebilir, paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Icon uzaktan yds kursunda dersler senkron olarak verilmekte ve eğitim videoları kayda alınıp asenkron eğitimden faydalanmak isteyen kullanıcılara da olanak tanınmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir