Uzaktan yds kursu öğrencinin bilgisayar aracılığıyla sanal ortamda canlı, görüntülü, sesli olarak işlenen yds derslerine katıldığı kurstur. Uzaktan yds kursunda mekan sınırlaması yoktur. Öğrenci internetin olduğu her yerden yds kursuna katılabilir.

Uzaktan yds kursu ile dersler bilgisayar ortamında işlendiğinden dünyanın her yerinden kursiyer kursa dahil olabilir.

Ders saatleri herkes için uygun olması sebebiyle genellikle akşam saatlerindedir. Böylece iş, okul vb. sebepler nedeniyle kursa katılım sağlayamayan kişiler online yds ile sınava hazırlanabilir. Uzaktan bir diğer adıyla online yds kursuna katılan öğrenciye eğitim içerikleri internet ortamından pdfler şeklinde gönderilir.
Öğrenci hem ders kitaplarına hem de canlı derslerin kayıt videolarına ulaşabilir. Böylece öğrenci uzaktan yds ile eğitim süresi boyunca aynı dersi defalarca izleyebilme olanağına sahip olur.

Uzaktan eğitim artık birçok üniversitenin de kullandığı yenilikçi, çağdaş bir sistemdir. Bilinen örgün öğretimin biraz daha ilerisine giderek teknolojinin nimetlerinden faydalanmamızı sağlar. Uzaktan eğitim yalnızca yds’de değil birçok alanda uygulanan bir sistemdir. Uzaktan yds kursumuza katılmak isteyen öğrencilerin ilk aşamada ön kayıt formumuzu doldurması yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir