yös kursu

YÖS KURSU

YÖS Kursları Başlıyor!

Bizimle YÖS Sınavına SON Kez Hazırlanın!

YÖS Kursu için tek adres!

 

YÖS Kursu uygulanan eğitim tekniği, ülkemizde kullanılan geleneksel eğitim metotlarından farklı bazı özellikler taşımaktadır ki bu da kurumumuzu kuruluşundan bu yana çok kısa bir süre içerisinde hak ettiği yere getirmeye yetmiştir.

deneme sınavları
ücretsiz kaynaklar
profesyonel destek
özgün eğitim programları
profesyonel hocalar eğitimciler
ders saatleri dışında destek
seviyenize uygun homojen gruplar
öğrenci takip sistemi
online ders takip sistemi


 


YÖS KURSU

YÖS Kursu uygulanan eğitim tekniği, ülkemizde kullanılan geleneksel eğitim metotlarından farklı bazı özellikler taşımaktadır ki bu da kurumumuzu kuruluşundan bu yana çok kısa bir süre içerisinde hak ettiği yere getirmeye yetmiştir.

“Türkiye’nin en seçkin üniversitelerine girmek için EN İYİ EĞİTİMİ EN DÜŞÜK ÜCRETLE nerede alabilirim?” sorusundan yola çıkan kurumumuz, konusunda uzman kadrosu ve uzun soluklu çalışmaları neticesinde kendisine özgü öğretim tekniklerini geliştirmiştir.

YÖS Kursu eğitimi, öğretmen odaklı değil öğrenci odaklıdır (student oriented). Dolayısıyla amaç öğrencinin derslere daha çok katıldığı interaktif dersler şeklindedir.

Öğretmenlerimiz bilgi ve becerilerinin yanında öğrenciyi motive eden, konuyu anlayana kadar sınırsız sabır gösteren nitelikte marka öğretmenlerdir. Alışılagelmişin dışında, kurumumuzda vermiş olduğumuz eğitim sisteminde öğrencilere anlatılan konular ders saatleri ile sınırlı olmayıp, dersten sonra öğretmen nezaretinde ETÜD saatleri konularak anlamadıkları konuları birebir sorabilme olanağı sağlanır.

Öğrencinin ders ve ders dışı konularda sorabileceği tüm soruları cevaplamak üzere PROFESYONEL DANIŞMANLIK hizmeti ücretsiz olarak verilir. Bu sayede YÖS Kursu başından sonuna kadar hatta üniversiteye başlayana kadar öğrencimiz her konuda destek alacağı bir danışmana sahip olmanın verdiği rahatlık ve öz güvenle hareket eder.

ONLİNE PROGRAMLARIMIZ

Baş. TarihiBit. TarihiToplam SaatGrup ve GünlerDnm. Sınavı ve EtütDers SaatleriDanışmanlık SaatleriKONTENJAN
05.10.201926.04.2020448 SaatCT-PZ-ÇRŞCuma 09:00-16:0016:00-17:00KAYIT OL
03.10.201826.04.2019448 SaatCT-PZ-ÇRŞCuma 09:00-16:0018:00-19:00KAPALI

ÖRGÜN PROGRAMLARIMIZ

Baş. TarihiBit. TarihiToplam SaatGrup ve GünlerDnm. Sınavı ve EtütDers SaatleriDanışmanlık SaatleriKONTENJAN
05.10.201926.04.2020448 Saat CT-PZ-ÇRŞCuma 09:00-16:0016:00-17:00KAYIT OL
03.10.201826.04.2019560 Saat CT-PZ-ÇRŞCuma 09:00-16:0018:00-19:00KAPALI

***NOT: YÖS Kursu ile alakalı güncel program ve fiyat bilgilerine 0312 431 4426 ‘den ulaşabilirsiniz.

YÖS nedir?

Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS), Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarında okumak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin girecekleri ve sonuçlarını bu kurumlara kabul için başvururken kullanabilecekleri bir sınavdır. Bu sınav 2010 yılına kadar Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nce (ÖSYM) yapılmaktaydı, aynı yıl içerisinde ve 2011 yılında alınan kararlarla Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavlarını T.C. üniversiteleri kendi bünyelerinde düzenlemektedirler.

Kimler YÖS’e başvurabilir?

  1. Yabancı uyruklu olanların,
  2. Doğumla Türk vatandaşı olup da İçişleri Bakanlığı’ndan Türk vatandaşlığından çıkma izni alanlar ve bunların Türk vatandaşlığından çıkma belgesinde kayıtlı reşit olmayan çocuklarının aldığı 5203 sayılı Kanunla Tanınan Hakların Kullanılmasına İlişkin Belge sahibi olduklarını belgeleyenlerin,
  3. Doğumla yabancı uyruklu olup daha sonra TC vatandaşlığına geçen çift uyrukluların,
  4. TC uyruklu olup lise öğreniminin son üç yılını KKTC hariç yabancı bir ülkede tamamlayanların,
  5. K.K.T.C. uyruklu olup K.K.T.C.’de ikamet eden ve K.K.T.C.’de  ortaöğrenimini tamamlayan GCE AL sınav sonuçlarına sahip olanların, YÖS sınavlarına başvuruları kabul edilir.

Kimlerin YÖS başvurusu kabul edilmez?

  1. T.C. uyruklu olanların, (lise öğreniminin son üç yılını K.K.T.C dışında yabancı bir ülkede tamamlayanlar hariç)
  2. K.K.T.C. uyruklu olanların (orta öğreniminin tamamını K.K.T.C. liselerinde bitirip GCE AL sonucuna sahip olanlar hariç),
  3. Uyruğundan birisi T.C. olan çift uyrukluların,(lise öğreniminin son üç yılını K.K.T.C. dışında yabancı bir ülkede tamamlayanlar hariç),
  4. Uyruğundan birisi K.K.T.C. olan çift uyrukluların (orta öğreniminin tamamını K.K.T.C. liselerinde bitirip GCE AL sonucuna sahip olanlar hariç),
  5. T.C. uyruklu olup lise öğrenimini K.K.T.C.’de tamamlayanların başvuruları kabul edilmez.

YÖS Kayıt Aşaması

Kurslarımıza katılmak için yurt içi veya yurt dışından başvuru yapabilirsiniz. Yurt dışından gelecek adaylar için kabul mektubu ve ikamet izni rehberliğimiz bulunmaktadır.

YÖS Kursu Eğitim Planımız ve Programlar

Kayıt sırasında bütün programlar öğrencilerimize birebir anlatılacaktır.

YÖS Kursu Eğitim Aşaması

YÖS ‘ün kapsadığı konuların anlatımı, tekrarı ve yoğun test çalışmalarından oluşmaktadır. YÖS hazırlık gruplarımızda dersler dışında, öğrencilerimize grup olarak ya da bire bir etüt dersleri programlamaktayız. Her hafta düzenli olarak deneme sınavları yapılacaktır ve öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda ek dersler yapılacaktır.

YÖS Danışmanlık

Hazırlık süresi boyunca öğrencilerimiz sürekli danışmanları ile iletişim halinde olacaklardır. Her öğrenci için hafta boyunca danışmanı durumunu izleyecek ve eksiklerini giderecektir.

YÖS Sınavı Dönemi

Sınav döneminin başlaması ile birlikte öğrencilerimize sınav kampı yapılacaktır. Öğrencilerimiz grup halinde sınav merkezlerine götürülecek ve sınav boyunca yardımcı olunacaktır. Bütün başvurular dershane tarafından birebir takip edilip, yapılacaktır.

YÖS Üniversitelere Tercih ve Kayıt aşaması

Danışmanlığımız, sınav sonuçlarının elde edilmesinden sonra da devam etmektedir. Bu aşamada öğrencilerimizin tercihleri doğrultusunda başvuruları yapılmakta ve kayıt aşamasında da yol gösterilmektedir.

Ön Başvuru Formu


[recaptcha]


YÖS İle İlgili Kanun

Yurtdışından Öğrenci Kabulüne İlişkin Esaslar

YÖS Üniversiteleri

YÖS’ü Kabul Eden Üniversiteler